Plugins - The Events Calendar - Stable (latest release) - en to sq_AL translation catalogue (1068 entries)

en: The event tag ID or name
sq_AL: ID-ja e etiketës ose emri i veprimtarisë

en: The event category ID or name
sq_AL: ID-ja e kategorisë ose emri i veprimtarisë

en: %s for %s
sq_AL: %s për %s

en: Calendar of %s
sq_AL: Kalendar i %s

en: %s Search
sq_AL: Kërkim %s

en: View %s As
sq_AL: Shiheni %s Si

en: If you have extended our plugin(s) to send data to a third-party service such as Eventbrite, Google Maps, or PayPal, user information may be passed to these external services. These services may be located abroad.
sq_AL: Nëse e keni zgjeruar shtojcën(at) tonë për të dërguar të dhëna te shërbime palësh të treta, të tillë si Eventbrite, Google Maps, ose PayPal, këtyre shërbimeve të jashtme mund t’u kalohen të dhëna përdoruesish. Këto shërbime mund të gjenden jashtë shtetit.

en: Modern Tribe does not send any user data outside of your website by default.
sq_AL: Modern Tribe, si parazgjedhje, nuk dërgon ndonjë të dhënë përdoruesish jashtë sajtit tuaj.

en: Where We Send Your Data
sq_AL: Ku i Dërgojmë të Dhënat Tuaja

en: All information (data) is retained in the local database indefinitely, unless otherwise deleted.
sq_AL: Krejt informacioni (të dhënat) mbahen pambarimisht në bazën vendore të të dhënave, hiq rastet kur përndryshe fshihen.

en: How Long You Retain this Data
sq_AL: Për Sa Kohë i Mbani këto të Dhëna

en: We make use of certain API keys, in order to provide specific features.
sq_AL: Që të mund të furnizojmë veçori të caktuara, përdorim disa kyçe API.

en: API Keys
sq_AL: Kyçe API

en: Suggested text:
sq_AL: Tekst i këshilluar:

en: Event, Venue, and Organizer Information
sq_AL: Veprimtari, Vend Zhvillimi

en: What personal data we collect and why we collect it
sq_AL: Ç’të dhëna personale grumbullojmë dhe pse i grumbullojmë

en: This information is only for guidance and not to be considered as legal advice.
sq_AL: Ky informacion është vetëm për udhërrëfim dhe jo për t’u konsideruar si këshillë ligjore.

en: Disclaimer:
sq_AL: Klauzolë:

en: You should include the information below in the correct sections of you privacy policy.
sq_AL: Informacionin e mëposhtëm duhet ta përfshini te ndarjet e duhura te rregullat tuaja mbi privatësinë.

en: Hello,
sq_AL: Tungjatjeta,

en: Eventbrite Import Settings
sq_AL: Rregullime Importimi nga Eventbrite

en: None
sq_AL: Asnjë

en: Import from Eventbrite
sq_AL: Importoni nga Evenbrite

en: Learn more
sq_AL: Mësoni më tepër

en: Starting March 2019, %1$s will no longer work with versions prior to PHP 5.4. Currently your site is using PHP version %2$s. For best results, we recommend using PHP 5.6 or above.
sq_AL: Duke filluar nga Marsi i 2019-s, %1$s nuk do të funksionojë më me versione më të hershëm se PHP 5.4. Hëpërhë, sajti juaj përdor PHP version %2$s. Për përfundimet më të mira, këshillojmë përdorimin e PHP 5.6 ose më të ri.

en: Refresh your connection to Eventbrite
sq_AL: Rifreskojeni lidhjen tuaj me Evenbrite

en: Connect to Eventbrite
sq_AL: Lidhu te Eventbrite

en: Eventbrite Token
sq_AL: Token për Eventbrite

en: Settings > General
sq_AL: Rregullime > Të përgjithshme

en: timezone settings
sq_AL: rregullime zone kohore

[ctx: link for connecting eventbrite]
en: Connect to Eventbrite
sq_AL: Lidhu te Eventbrite

en: Invalid Meetup URL
sq_AL: URL Meetup e pavlefshme

en: Invalid Facebook URL
sq_AL: URL Facebook e pavlefshme

en: Select Source
sq_AL: Përzgjidhni Burim

en: Import Source
sq_AL: Burim Importimi

en: Log into Eventbrite
sq_AL: Bëni hyrjen në Eventbrite

en: Import from your Eventbrite account
sq_AL: Importoni nga llogaria juaj Eventbrite

en: No upcoming Eventbrite events found.
sq_AL: S’u gjetën veprimtari Eventbrite s’afërmi.

en: The new status message for the user, not localized.
sq_AL: Mesazh i ri për statusin e përdoruesit, i papërkthyer.

en: The new status of the import.
sq_AL: Gjendja e re e importimit.

en: The percentage of import completed.
sq_AL: Përqindja e plotësimit të importimit.

en: The current status of the import.
sq_AL: Gjendja e tanishme e importimit.

en: Read more
sq_AL: Lexoni më tepër

[ctx: 2018 user survey]
en: take the survey now
sq_AL: plotësojeni pyetësorin tani

en: Search our support help desk
sq_AL: Kërkoni te sajti ynë i asistencës

en: The requested page was not found.
sq_AL: Faqja e kërkuar s’u gjet.

en: one month
sq_AL: një muaj

en: one week
sq_AL: një javë

[ctx: when the retry will happen, a date]
en: retrying at %s
sq_AL: do të riprovohet më %s

[ctx: in human readable time]
en: retrying in about %s
sq_AL: do të riprovohet pas rreth %s

en: Every %d Minutes
sq_AL: Çdo %d Minuta

en: Permanently delete events older than
sq_AL: Fshi përgjithmonë veprimtari më të vjetra se

en: 3 years
sq_AL: 3 vjet

en: 2 years
sq_AL: 2 vjet

en: 1 year
sq_AL: 1 vit

en: 9 months
sq_AL: 9 muaj

en: 6 months
sq_AL: 6 muaj

en: 3 months
sq_AL: 3 muaj

en: Move to trash events older than
sq_AL: Shpjer te hedhurinat veprimtari më të vjetra se

en: Enable live refresh
sq_AL: Aktivizo rifreskim <em>live</em>

en: Time Zone:
sq_AL: Zonë Kohore:

[ctx: Customizer static front page setting]
en: Main %s Page
sq_AL: Faqja Kryesore e %s

[ctx: The "/page/" URL string component.]
en: page
sq_AL: faqe

en: An organizer with the specified event does not exist.
sq_AL: S’ekziston ndonjë organizator me veprimtarinë e përcaktuar.

en: An event with the specified ID does not exist.
sq_AL: S’ekziston ndonjë veprimtari me ID-në e përcaktuar.

en: The event with the specified ID is not accessible.
sq_AL: S’hyhet dot te veprimtaria me ID-në e përcaktuar.

en: %s must not be empty
sq_AL: %s s’duhet të jetë e zbrazët

en: Calendar powered by %s
sq_AL: Kalendar i bazuar në %s

en: Import Quantity Limit
sq_AL: Kufi Sasie Importimi

en: Import Limit Type
sq_AL: Lloj Kufiri Importimi

[ctx: iCal feed description]
en: Events for %s
sq_AL: Veprimtari për %s

en: The organizer could not be updated
sq_AL: Organizatori s’u përditësua dot

en: The venue could not be updated
sq_AL: Vendi i zhvillimit s’u përditësua dot

en: The event could not be updated
sq_AL: Veprimtaria s’u përditësua dot

en: The organizer is already trashed
sq_AL: Organizatori gjendet tashmë në hedhurina

en: The organizer could not be deleted
sq_AL: Organizatori s’u fshi dot

en: The venue is already trashed
sq_AL: Vendi ku mbahet gjendet tashmë në hedhurina

en: The venue could not be deleted
sq_AL: Vendi ku mbahet s’u fshi dot

en: The event is already trashed
sq_AL: Veprimtaria gjendet tashmë në hedhurina

en: The event could not be deleted
sq_AL: Veprimtaria s’u fshi dot

en: The venue state and province
sq_AL: Shteti dhe provinca e vendit të zhvillimit

en: The venue description
sq_AL: Përshkrimi i vendit të zhvillimit

en: The user is not authorized to create venues
sq_AL: Përdoruesi s’është i autorizuar të krijojë vende zhvillimi

en: The user is not authorized to create event tags
sq_AL: Përdoruesi s’është i autorizuar të krijojë etiketa veprimtarish

en: The event tag slug
sq_AL: Identifikuesi i etiketës së veprimtarisë

en: The event tag description
sq_AL: Përshkrimi i etiketës së veprimtarisë

en: The organizer e-mail address
sq_AL: Adresë email e organizuesit

en: The organizer description
sq_AL: Përshkrim i organizatorit

en: The organizer with the specified ID could not be deleted.
sq_AL: Organizatori me ID-në e përcaktuar s’u fshi dot.

en: The user is not authorized to create organizers
sq_AL: Përdoruesi s’është i autorizuar të krijojë organizatorë

en: Whether the event should be featured on the site or not
sq_AL: Nëse veprimtaria është apo jo e pranishme te sajti

en: The event cost
sq_AL: Kosto veprimtarie

en: The event end date and time
sq_AL: Data dhe koha e përfundimit të veprimtarisë

en: The event start date and time
sq_AL: Data dhe koha e fillimit të veprimtarisë

en: Whether the event lasts the whole day or not
sq_AL: Nëse veprimtaria zgjat tërë ditën apo jo

en: The event time zone
sq_AL: Zonë kohore e veprimtarisë

en: The event excerpt
sq_AL: Copëza e veprimtarisë

en: The event description
sq_AL: Përshkrimi i veprimtarisë

en: The event title
sq_AL: Titulli i veprimtarisë

en: The event publication date
sq_AL: Data e publikimit të veprimtarisë Botimi

en: The event author ID
sq_AL: ID-ja e autorit të veprimtarisë

en: The user is not authorized to create events
sq_AL: Përdoruesi s’është i autorizuar të krijojë veprimtari

en: The user is not authorized to create event categories
sq_AL: Përdoruesi s’është i autorizuar të krijojë kategori veprimtarish

en: The event category slug
sq_AL: Identifikuesi i kategorisë së veprimtarisë

en: The event category description
sq_AL: Përshkrimi i kategorisë së veprimtarisë

en: The event category name
sq_AL: Emri i kategorisë së veprimtarisë

en: No description provided
sq_AL: S’u dha përshkrim

en: Venues should be related to this event
sq_AL: Vendet e zhvillimit duhet të kenë lidhje me këtë veprimtari

en: The number of venues to return on each page
sq_AL: Numri i vendeve të zhvillimit për t’u shfaqur në çdo faqe

en: The number of event tags to return on each page
sq_AL: Numri i etiketave të veprimtarisë për t’u shfaqur në çdo faqe

en: The number of organizers to return on each page
sq_AL: Numri i organizatorëve për t’u shfaqur në çdo faqe

en: The event post status
sq_AL: Gjendja e postimit mbi veprimtarinë

en: Limit result set to terms with a specific slug
sq_AL: Kufizoje grupin e përfundimeve te terma me një identifikues specifik

en: Limit result set to terms assigned to a specific post
sq_AL: Kufizoje grupin e përfundimeve te terma caktuar një postimi specifik

en: Limit result set to terms assigned to a specific parent
sq_AL: Kufizoje grupin e përfundimeve te terma caktuar një prindi specifik

en: Whether to hide terms not assigned to any posts
sq_AL: Të fshihen apo jo termat që s’i janë caktuar ndonjë postimi

en: Sort collection by term attribute
sq_AL: Renditeni koleksionin sipas atributesh termash

en: Order sort attribute ascending or descending
sq_AL: Atribut rendi renditje rritëse ose zbritëse

en: Limit result set to specific IDs
sq_AL: Kufizoje grupin e përfundimeve te ID të caktuara

en: Ensure result set exclude specific IDs
sq_AL: Sigurohuni që grupi i përfundimeve përjashton ID të caktuara

en: Limit results to those matching a string
sq_AL: Kufizoji përfundimet te ato që kanë përputhje për një varg

en: The number of event categories to return on each page
sq_AL: Numri i kategorive të veprimtarive për t’u shfaqur në çdo faqe

en: The venue geo longitude
sq_AL: Gjatësia gjeografike e vendit të zhvillimit

en: The venue geo latitude
sq_AL: Gjerësia gjeografike e vendit të zhvillimit

en: The venue slug
sq_AL: Identifikuesi i vendit të zhvillimit

en: The venue status
sq_AL: Gjendja e vendit të zhvillimit

en: The organizer slug
sq_AL: Identifikuesi i organizatorit

en: The organizer status
sq_AL: Gjendja e organizatorit

en: The event slug
sq_AL: Identifikuesi i veprimtarisë

en: The event status
sq_AL: Gjendja e veprimtarisë

[ctx: The "Create or Find {post type name}" label for custom linked post types that are *not* Venues or Organizers]
en: Create or Find %s
sq_AL: Krijoni ose Gjeni %s

[ctx: The "Find a {post type name}" label for custom linked post types that are *not* Venues or Organizers]
en: Find %1$s %2$s
sq_AL: Gjeni %1$s %2$s

en: Find a Venue
sq_AL: Gjeni një Vend Zhvillimi

en: Create or Find a Venue
sq_AL: Krijoni ose Gjeni një Vend Zhvillimi

[ctx: "Create or Find Venue", but when the word "Venue" is customized to something else.]
en: Create or Find %s
sq_AL: Krijoni ose Gjeni %s

[ctx: "Find a Venue", but when the word "Venue" is customized to something else.]
en: Find %1$s %2$s
sq_AL: Gjeni %1$s %2$s

en: Find an Organizer
sq_AL: Gjeni një Organizator

en: Create or Find an Organizer
sq_AL: Krijoni ose Gjeni një Organizator

[ctx: "Create or Find Organizer", but when the word "Organizer" is customized to something else.]
en: Create or Find %s
sq_AL: Krijoni ose Gjeni %s

[ctx: "Find an Organizer", but when the word "Organizer" is customized to something else.]
en: Find %1$s %2$s
sq_AL: Gjeni %1$s %2$s

en: A record already exists with these settings, %1$s.
sq_AL: Ka tashmë një zë me këto rregullime, %1$s.

en: click here to edit it
sq_AL: klikoni këtu që ta përpunoni

en: Do not limit (not recommended)
sq_AL: Mos e kufizoni (nuk këshillohet)

en: By number of events
sq_AL: Sipas numri veprimtarish

en: By date range
sq_AL: Sipas intervali datash

en: Check out our %s for developers.
sq_AL: Hidhni një sy %s tonë për zhvilluesit.

en: Want to dive deeper?
sq_AL: Doni të zhyteni më thellë?

en: %s must be an email address.
sq_AL: %s duhet të jetë një adresë email.

en: Sint Maarten
sq_AL: Shën Martin

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
sq_AL: Sao Tome dhe Principe

en: Saint Helena
sq_AL: Shën Helenë

en: Saint Barth&eacute;lemy
sq_AL: Shën Bartolome

en: Cura&ccedil;ao
sq_AL: Kurasao

en: Collectivity of Saint Martin
sq_AL: Bashkësia e Shën Martinit

en: &Aring;land Islands
sq_AL: Ishujt Aland

en: edit Events settings.
sq_AL: përpunoni rregullime Veprimtarie.

en: Edit the %s slug
sq_AL: Përpunoni identifikuesin %s

note: translators: %s: post title
en: Hide and Ignore &#8220;%s&#8221;
sq_AL: Fshih dhe Shpërfille &#8220;%s&#8221;

en: Clear Selection.
sq_AL: Pastroje Përzgjedhjen.

en: Select all pages
sq_AL: Përzgjidhi krejt et

en: All items on this page were selected.
sq_AL: Janë përzgjedhur krejt objektet në këtë faqe.

en: Add more sources
sq_AL: Shtoni më tepër burime

en: There is a new version of %1$s available. %2$s
sq_AL: Ka të gatshëm një version të ri të %1$s. %2$s

en: Update now to version %s.
sq_AL: Përditësojeni që tani me versionin %s.

en: Empty data set for this dropdown
sq_AL: Zbraze grupin e të dhënave për këtë hapmbyll

en: Missing data source for this dropdown
sq_AL: Mungon burim të dhënash për këtë hapmbyll

en: Cannot look for Terms without a taxonomy
sq_AL: S’kërkohet dot për Terma pa një klasifikim

en: The event WordPress post ID
sq_AL: ID-ja e postimit WordPress për veprimtarinë

en: Please refresh the page and try your request again.
sq_AL: Ju lutemi, rifreskoni faqen dhe riprovoni kërkesën tuaj.

en: The image WordPress post ID
sq_AL: ID e figurës së postimit WordPress

en: Other URLs
sq_AL: URL të tjera

en: Import Event Settings
sq_AL: Rregullime Importimi Veprimtarish

en: The event ID is missing from the request
sq_AL: Te kërkesa mungon ID-ja e veprimtarisë

en: The Events Calendar REST API
sq_AL: API REST i The Events Calendar

en: The requested event is not accessible
sq_AL: S’hyhet dot te veprimtaria e kërkuar

en: The 'search' parameter must be a string
sq_AL: Parametri 'search' duhet të jetë një varg

en: the event post ID
sq_AL: ID-ja e postimit mbi veprimtarinë

en: The requested event archive page does not exist
sq_AL: Faqja arkiv e kërkuar për veprimtarinë s’ekziston

en: at approximately
sq_AL: afërsisht

en: The event creation date in the site time zone
sq_AL: Data e krijimit të veprimtarisë, në zonën kohore të sajtit

en: The URL to the event page
sq_AL: URL-ja për te faqja e veprimtarisë

en: The event name
sq_AL: Emri i veprimtarisë

en: The event long description
sq_AL: Përshkrimi i gjatë i veprimtarisë

en: The event short description
sq_AL: Përshkrimi i shkurtër i veprimtarisë

en: Whether or not this event is an all day Event
sq_AL: Nëse kjo veprimtari është ose jo Veprimtari tërëditore

en: The event start date in the event or site time zone
sq_AL: Data e fillimit të veprimtarisë, në zonën kohore të veprimtarisë ose sajtit

en: The event end date in the event or site time zone
sq_AL: Data e përfundimit të veprimtarisë, në zonën kohore të veprimtarisë ose sajtit

en: The event start date in UTC time
sq_AL: Data e fillimit të veprimtarisë, në UTC

en: The event end date in UTC time
sq_AL: Data e përfundimit të veprimtarisë, në UTC

en: The event cost including the currency symbol
sq_AL: Kostoja e veprimtarisë, përfshi simbolin e monedhës

en: The event cost details
sq_AL: Hollësitë e kostos së veprimtarisë

en: The event website URL
sq_AL: URL-ja e sajtit të veprimtarisë

en: Whether the event is featured in the calendar or not
sq_AL: Nëse veprimtaria është apo jo e pranishme te kalendari

en: The event categories
sq_AL: Kategoritë e veprimtarisë

en: The event tags
sq_AL: Etiketat e veprimtarisë

en: The event venue
sq_AL: Vendi i zhvillimit të veprimtarisë

en: The event organizers
sq_AL: Organizatorët e veprimtarisë

en: The URL to the organizer page
sq_AL: URL-ja për te faqja e organizatorit

en: The organizer name
sq_AL: Emri i organizatorit

en: The organizer long description
sq_AL: Përshkrimi i gjatë i organizatorit

en: The organizer short description
sq_AL: Përshkrimi i shkurtër i organizatorit

en: The organizer phone number
sq_AL: Numri i telefonit të organizatorit

en: The organizer website
sq_AL: Sajti i organizatorit

en: The organizer email address
sq_AL: Adresa email e organizatorit

en: The URL to the venue page
sq_AL: URL-ja e faqes së vendit të zhvillimit

en: The venue name
sq_AL: Emri i Vendit të Zhvillimit

en: The venue short description
sq_AL: Përshkrimi i shkurtër i vendit të zhvillimit

en: The venue address
sq_AL: Adresa e vendit të zhvillimit

en: The venue city
sq_AL: Qyteti i vendit të zhvillmit

en: The venue country
sq_AL: Shteti i vendit të zhvillimit

en: The venue phone number
sq_AL: Numri i telefonit të vendit të zhvillimit

en: The venue website URL
sq_AL: URL-ja e sajtit të vendit të zhvillimit

en: The number of events to return on each page
sq_AL: Numri i veprimtarive për t’u shfaqur në çdo faqe

en: Import runs weekly on
sq_AL: Importimi kryhet çdo javë më

en: The event creation date in UTC time
sq_AL: Data e krijimit të veprimtarisë, në UTC

en: Learn more.
sq_AL: Mësoni më tepër.

en: The venue long description
sq_AL: Përshkrimi i gjatë i vendit të zhvillimit

en: The venue province
sq_AL: Provinca e vendit të zhvillimit

en: The venue state
sq_AL: Shteti i vendit të zhvillimit

en: The venue ZIP code
sq_AL: Kodi Zip i vendit të zhvillimit

en: The venue state or province
sq_AL: Shteti ose provinca e vendit të zhvillimit

en: Other URL Import Settings
sq_AL: Rregullime të tjera URL-sh Importimi

en: you can modify this setting here.
sq_AL: këtë mund ta ndryshoni këtu.

en: Other URL (beta)
sq_AL: URL tjetër (beta)

en: 24 hours
sq_AL: 24 orë

en: 72 hours
sq_AL: 72 orë

en: One week
sq_AL: Një javë

en: Two weeks
sq_AL: Dy javë

en: two weeks
sq_AL: dy javë

en: Three weeks
sq_AL: Tri javë

en: One month
sq_AL: Një muaj

en: Two months
sq_AL: Dy muaj

en: two months
sq_AL: dy muaj

en: Three months
sq_AL: Tre muaj

en: three months
sq_AL: tre muaj

en: View your event tags
sq_AL: Shihni etiketa të veprimtarisë tuaj

en: Other URL
sq_AL: URL Tjetër

en: three weeks
sq_AL: tri javë

[ctx: Metabox title]
en: Location
sq_AL: Vendndodhje

[ctx: day_view]
en: %1$s for %2$s
sq_AL: %1$s për %2$s

[ctx: month view]
en: %1$s for %2$s
sq_AL: %1$s për %2$s

[ctx: all events slug]
en: all
sq_AL: krejt

en: %s must be a whole number.
sq_AL: %s duhet të jetë një numër i plotë.

en: The URL to the term archive page
sq_AL: URL-ja për te faqja arkiv e termit

en: The number of posts associated with the term
sq_AL: Numri i postimeve përshoqëruar termit

en: The term parent term if any
sq_AL: Termi mëmë, në pastë

en: The term description
sq_AL: Përshkrimi i termit

en: The taxonomy the term belongs to
sq_AL: Klasifikimi ku bën pjesë termi

en: The term slug
sq_AL: Identifikuesi i termit

en: The term name
sq_AL: Emri i termit

en: The WordPress term ID
sq_AL: ID WordPress termi

en: The link to the image in the specified size on the site
sq_AL: Lidhje për te figura në madhësinë e treguar te sajti

en: The image mime-type
sq_AL: Lloji MIME i figurës

en: The image height in pixels in the specified size
sq_AL: Lartësia në piksel e figurës në madhësinë e treguar

en: The image width in pixels in the specified size
sq_AL: Gjerësia në piksel e figurës në madhësinë e treguar

en: The image natural height in pixels
sq_AL: Lartësia natyrore e figurës në piksel

en: The image natural width in pixels
sq_AL: Gjerësia natyrore e figurës në piksel

en: The image file extension
sq_AL: Lloj kartele për figurën

en: The URL to the full size version of the image
sq_AL: URL-ja për te versioni në madhësi të plotë i figurës

en: The date seconds
sq_AL: Sekondat e datës

en: The date minutes
sq_AL: Minutat e datës

en: The date hour
sq_AL: Ora e datës

en: The date day
sq_AL: Dita e datës

en: The date month
sq_AL: Muaji i i datës

en: The date year
sq_AL: Viti i datës

en: The position of the currency symbol in the cost string
sq_AL: Pozicioni i simbolit të monedhës te vargu i kostos

en: The cost currency symbol
sq_AL: Simboli i monedhës së kostos

en: Keyword
sq_AL: Fjalëkyç

[ctx: featured events title]
en: Featured %s
sq_AL: %s e zgjedhur

[ctx: events list widget setting]
en: Limit to featured events only
sq_AL: Kufizoje vetëm për veprimtaritë e zgjedhura

[ctx: Start Date Time "to" End Date Time]
en: to
sq_AL: deri më

en: Start/End:
sq_AL: Fillon/Përfundon:

en: Show Google Map Link?
sq_AL: Të shfaqet Lidhje Google Map?

en: Show Google Map?
sq_AL: Të shfaqet Google Map?

en: Venue URL
sq_AL: URL Vendi Zhvillimi

en: Venue Zip Code
sq_AL: Kod Zip Vendi Zhvillimi

en: Venue State
sq_AL: Shtet Vendi Zhvillimi

en: Export Events
sq_AL: Eksportoni Veprimtari

[ctx: featured events slug]
en: featured
sq_AL: e zgjedhur

en: Create: <b><%= term %></b>
sq_AL: Krijoje: <b><%= term %></b>

en: Delete this
sq_AL: Fshije këtë

en: Event Date:
sq_AL: Datë Veprimtarie:

en: Widgets
sq_AL: Widget-e

en: Post Title Color
sq_AL: Ngjyrë Titulli Postimi

en: Button Color
sq_AL: Ngjyrë Butoni

en: Link Color
sq_AL: Ngjyrë Lidhjesh

en: Global Elements
sq_AL: Elementë Globalë

en: Default
sq_AL: Parazgjedhje

en: Accent Color
sq_AL: Ngjyrë Theksimi

en: General Theme
sq_AL: Temë e Përgjithshme

en: Price Background Color
sq_AL: Ngjyrë Sfondi Çmimesh

en: This event is all day starting on %%startdatenoyear%% and ending on %%enddatewithyear%%.
sq_AL: Kjo veprimtari është tërëditore, duke filluar më %%startdatenoyear%% dhe mbaruar më %%enddatewithyear%%.

en: This event is all day on %%startdatewithyear%%.
sq_AL: Kjo veprimtari është tërëditore, më %%startdatewithyear%%.

en: This event is at %%starttime%% on %%startdatewithyear%%.
sq_AL: Kjo veprimtari nis më %%starttime%% të %%startdatewithyear%%.

en: Dec
sq_AL: Dhj

en: Nov
sq_AL: Nën

en: Oct
sq_AL: Tet

en: Sep
sq_AL: Sht

en: Aug
sq_AL: Gus

en: Jul
sq_AL: Kor

en: Jun
sq_AL: Qer

en: Apr
sq_AL: Pri

en: Feb
sq_AL: Shk

en: December
sq_AL: Dhjetor

en: November
sq_AL: Nëntor

en: October
sq_AL: Tetor

en: September
sq_AL: Shtator

en: August
sq_AL: Gusht

en: July
sq_AL: Korrik

en: June
sq_AL: Qershor

en: May
sq_AL: Maj

en: April
sq_AL: Prill

en: March
sq_AL: Mars

en: February
sq_AL: Shkurt

en: January
sq_AL: Janar

en: Sat
sq_AL: Sht

en: Fri
sq_AL: Pre

en: Thu
sq_AL: Enj

en: Wed
sq_AL: Mër

en: Tue
sq_AL: Mar

en: Mon
sq_AL: Hën

en: Sun
sq_AL: Die

en: Saturday
sq_AL: E shtunë

en: Friday
sq_AL: E premte

en: Thursday
sq_AL: E enjte

en: Wednesday
sq_AL: E mërkurë

en: Tuesday
sq_AL: E martë

en: Monday
sq_AL: E hënë

en: Sunday
sq_AL: E dielë

[ctx: Static front page setting]
en: Main %s Page
sq_AL: Faqja Kryesore e %s

en: Events Help
sq_AL: Ndihmë Veprimtarish

en: Site License Key
sq_AL: Kyç Licence Sajti

en: Override network license key
sq_AL: Anashkalo kyç licence rrjeti

en: License Key Status:
sq_AL: Gjendje Kyçi Licence:

en: Installed Add-Ons
sq_AL: Shtesa të Instaluara

en: Tutorial
sq_AL: Përkujdesore

[ctx: the final separator in a list of two or more items]
en:  and
sq_AL:  dhe

en: Unknown service message
sq_AL: Mesazh i panjohur shërbimi

en: Unknown
sq_AL: I panjohur

en: Location
sq_AL: Vend

[ctx: %s Events plural label]
en: All %s
sq_AL: Krejt %s

en: Generate JSON-LD data
sq_AL: Prodho të dhëna JSON-LD

en: Meetup API Key
sq_AL: Kyç API Meetup

en: Disconnect
sq_AL: Shkëpute

en: Category:
sq_AL: Kategori:

en: Status:
sq_AL: Gjendje:

en: Start Time
sq_AL: Kohë Fillimi

en: Select All
sq_AL: Përzgjidhi Krejt

en: Buy Event Aggregator
sq_AL: Blini Event Aggregator

en: Choose where you are importing from.
sq_AL: Zgjidhni prej nga po importoni.

en: Select Origin
sq_AL: Përzgjidhni Origjinë

en: Import Origin:
sq_AL: Origjinë Importimi:

en: No Additional Categories
sq_AL: Pa Kategori Shtesë

en: Enter your API key
sq_AL: Jepni kyçin tuaj API

en: You have not entered a Meetup API key
sq_AL: S’keni dhënë kyç API Meetup-i

en: API key entered
sq_AL: U dha kyç API

en: Third Party Accounts
sq_AL: Llogari Palësh të Treta

en: The server is responding with an error:
sq_AL: Shërbyesi po përgjigjet me një gabim:

en: The server is not currently responding
sq_AL: Shërbyesi s’po përgjigjet

note: translators: %s: Event Aggregator Server URL
en: Not connected to %s
sq_AL: I palidhur te %s

en: Import Services
sq_AL: Shërbime Importimi

en: Your license is invalid
sq_AL: Licenca juaj është e pavlefshme

en: You do not have a license
sq_AL: S’keni licencë

en: Your license is valid
sq_AL: Licenca juaj është e vlefshme

en: License &amp; Usage
sq_AL: Licencë &amp; Përdorim

en: Imports
sq_AL: Importime

en: Help page
sq_AL: Faqe ndihme

en: Meetup Import Settings
sq_AL: Rregullime Importimi nga Meetup

en: Google Calendar Import Settings
sq_AL: Rregullime Importimi nga Google Calendar

en: ICS File Import Settings
sq_AL: Rregullime Importimi nga Kartelë ICS

en: iCalendar Import Settings
sq_AL: Rregullime Importimi nga iCalendar

en: Show Google Map
sq_AL: Shfaq Google Map

en: Global Import Settings
sq_AL: Rregullime Globale Importimesh

en: Default Event Category
sq_AL: Kategori Parazgjedhje Veprimtarish

en: Default Status
sq_AL: Gjendje Parazgjedhje

en: No
sq_AL: Jo

en: No default category
sq_AL: Pa kategori parazgjedhje

[ctx: Radius with abbreviation]
en: Radius (%s)
sq_AL: Rreze (%s)

en: Keyword(s)
sq_AL: Fjalëkyç(e)

en: Save
sq_AL: Ruaje

en: Meetup API Key:
sq_AL: Kyç API Meetup:

en: Upload an ICS File
sq_AL: Ngarkoni një Kartelë ICS

en: Choose File
sq_AL: Zgjidhni Kartelë

en: One-Time Import
sq_AL: Importim Njësh

en: Scheduled Import
sq_AL: Importim i Planifikuar

en: Log into Facebook
sq_AL: Bëni hyrjen në Facebook

en: Select Frequency
sq_AL: Përzgjidhni Shpeshti

en: Select Import Type
sq_AL: Përzgjidhni Lloj Importimi

en: Preview
sq_AL: Paraparje

en: No file chosen
sq_AL: S’u zgjodh kartelë

en: Upload a CSV File
sq_AL: Ngarkoni një kartelë CSV

en: Upload
sq_AL: Ngarko

en: Choose a CSV file
sq_AL: Zgjidhni një kartelë CSV

en: Choose File:
sq_AL: Zgjidhni Kartelë:

en: Select Content Type
sq_AL: Përzgjidhni Lloj Lënde

en: Content Type:
sq_AL: Lloj Lënde:

en: Last Import:
sq_AL: Importimi i Fundit:

en: News and Announcements
sq_AL: Lajme dhe Njoftime

en: Developer News
sq_AL: Lajme Zhvilluesish

en: Rate us today!
sq_AL: Vlerësonani që sot!

en: We Need Your Help
sq_AL: Na Duhet Ndihma Juaj

[ctx: Abbreviation for the miles unit of measure]
en: mi
sq_AL: milje

en: Event %d: %s
sq_AL: Veprimtaria %d: %s

note: translators: %s: post title
en: Delete &#8220;%s&#8221; permanently
sq_AL: Fshije &#8220;%s&#8221; përgjithmonë

en: Restore
sq_AL: Riktheje

note: translators: %s: post title
en: Restore &#8220;%s&#8221; from the Ignored
sq_AL: Riktheje &#8220;%s&#8221; nga të Shpërfillurat

en: Source:
sq_AL: Burim:

en: Last Import
sq_AL: Importimi i Fundit

en: Source
sq_AL: Burim

en: Error restoring from Ignored Events.
sq_AL: Gabim gjatë rikthimit nga Veprimtari të Shpërfillura.

en: You do not have permission to restore this post.
sq_AL: S’keni leje ta riktheni këtë postim.

[ctx: link to knowlegebase article]
en: Read more about Ignored Events.
sq_AL: Lexoni më tepër rreth Veprimtarish të Shpërfillura.

en: Undo
sq_AL: Zhbëje

en: Hide & Ignore
sq_AL: Fshihe & Shpërfille

en: Delete Permanently
sq_AL: Fshije Përgjithmonë

en: delete
sq_AL: fshije

en: Scheduled Imports
sq_AL: Importe të Planifikuar

en: Renew your Event Aggregator license
sq_AL: Rinovoni licencën tuaj për Event Aggregator

en: Learn More
sq_AL: Mësoni Më Tepër

en: opens in a new window
sq_AL: hapet në dritare të re

en: Buy It Now
sq_AL: Blijeni Që Tani

en: Import Using Event Aggregator
sq_AL: Importo Duke Përdorur Event Aggregator

en: Unable to save credentials
sq_AL: S’arrihet të ruhen kredenciale hyrjesh

en: Credentials have been saved
sq_AL: Kredencialet u ruajtën

en: The Meetup API key is required.
sq_AL: Kyçi API Meetup është i domosdoshëm.

en: View your scheduled imports.
sq_AL: Shihni importet tuaj të planifikuar.

en: The next import is scheduled for %1$s.
sq_AL: Importimi pasues është planifikuar për më %1$s.

[ctx: separator between date and time]
en:  at
sq_AL:  më

en: View your event categories
sq_AL: Shihni kategori tuajat të veprimtarive

en: View your event organizers
sq_AL: Shihni organizatorë tuajt të veprimtarive

en: View your event venues
sq_AL: Shihni vende zhvillimi të veprimtarive tuaja

en: View all %s
sq_AL: Shihni krejt %s

en: New Import
sq_AL: Importim i Ri

en: History
sq_AL: Historik

en: Records per page
sq_AL: Zëra për faqe

en: Favorite Imports
sq_AL: Importime të Parapëlqyer

en: View All Scheduled Imports
sq_AL: Shihni Krejt Importimet e Planifikuar

en: Scheduled import was successfully updated.
sq_AL: Importimi i planifikuar u përditësua me sukses.

en: Edit Import
sq_AL: Përpunoni Importim

en: Import is complete
sq_AL: Importimi është i plotë

en: Import created
sq_AL: Importimi u krijua

en: Success
sq_AL: Sukses

en: The import will be starting soon.
sq_AL: Importimi do të fillojë së shpejti.

en: The import is in progress.
sq_AL: Importimi është në ecuri e sipër.

en: Your Meetup API key is invalid.
sq_AL: Kyçi juaj API Meetup është i pavlefshëm.

en: The URL provided failed to load.
sq_AL: Dështoi ngarkimi i URL-së së dhënë.

en: The URL provided could not be reached.
sq_AL: URL-ja e dhënë s’u kap dot.

en: Sorry, but something went wrong. Please try again.
sq_AL: Na ndjeni, por diç shkoi ters. Ju lutemi, riprovoni më vonë.

[ctx: event aggregator status]
en: Draft
sq_AL: Skicë

[ctx: event aggregator status]
en: Pending
sq_AL: Në pritje

[ctx: event aggregator status]
en: Schedule
sq_AL: Planifiko

[ctx: event aggregator status]
en: Failed
sq_AL: E dështuar

[ctx: event aggregator status]
en: Imported
sq_AL: E importuar

[ctx: record]
en: Add New
sq_AL: Shtoni të Ri

en: Latest Import:
sq_AL: Importimi i Fundit:

en: all time
sq_AL: tërë kohën

en: Invalid Frequency
sq_AL: Shpeshti e Pavlefshme

[ctx: in human readable time]
en: in about %s
sq_AL: për rreth %s

[ctx: human readable time ago]
en: about %s ago
sq_AL: rreth %s më parë

en: Radius:
sq_AL: Rreze:

en: Keywords:
sq_AL: Fjalëkyçe:

[ctx: record via origin]
en: via
sq_AL: përmes

en: Import preview
sq_AL: Paraparje importimi

en: Import failed
sq_AL: Importimi dështoi

en: Import completed
sq_AL: Importimi u plotësua

en: Run Import
sq_AL: Xhiroje Importimin

[ctx: column name]
en: # Imported
sq_AL: # Importuar

[ctx: column name]
en: When
sq_AL: Kur

[ctx: column name]
en: Type
sq_AL: Lloj

[ctx: column name]
en: Last Import
sq_AL: Importimi i Fundit

[ctx: column name]
en: Frequency
sq_AL: Shpeshti

[ctx: column name]
en: Source
sq_AL: Burim

en: Apply
sq_AL: Zbatoje

en: Bulk Actions
sq_AL: Veprime Në Masë

en: Filter
sq_AL: Filtro

en: Filter By Frequency
sq_AL: Filtroji Sipas Shpeshtish

en: Filter By Origin
sq_AL: Filtroji Sipas Origjinash

en: Hide Filters
sq_AL: Fshihi Filtrat

en: View Filters
sq_AL: Shihi Filtrat

en: Import All
sq_AL: Importoji Krejt

en: Import All (%d)
sq_AL: Importoji Krejt (%d)

en: Unable to find a matching post.
sq_AL: S’u gjet dot postim me përputhje.

en: Unable to attach an image to the event
sq_AL: S’arrihet t’i bashkëngjitet një figurë veprimtarisë

en: Invalid data provided for CSV import.
sq_AL: U dhanë të dhëna të pavlefshme importimi nga CSV.

en: You do not have permission to delete this record.
sq_AL: S’keni leje ta fshini këtë zë.

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Every 15 minutes
sq_AL: Çdo 15 minuta

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Monthly
sq_AL: Mujore

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Weekly
sq_AL: Javore

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Daily
sq_AL: Ditore

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Hourly
sq_AL: Një herë në orë

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Every 30 Minutes
sq_AL: Çdo 30 minuta

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: On Demand
sq_AL: Sipas Kërkesash

en: ICS File
sq_AL: Kartelë ICS

en: CSV File
sq_AL: Kartelë CSV

[ctx: %s Event count in admin list]
en: All %s
sq_AL: Krejt %s

en:  (opens in new window)
sq_AL:  (hapet në dritare të re)

en: Event Log
sq_AL: Regjistër Veprimtarish

en: Buy This Add-On
sq_AL: Blijeni Këtë Shtesë

en: Browse All Add-Ons
sq_AL: Shfletoni Tërë Shtesat

en: Events Add-Ons
sq_AL: Shtesa Veprimtarish

en: C&ocirc;te d'Ivoire
sq_AL: Bregu i Fildishtë

en: Permission Error
sq_AL: Gabim Lejeje

en: Invalid Key
sq_AL: Kyç i Pavlefshëm

[ctx: formatted plugin list]
en: %1$s and %2$s
sq_AL: %1$s dhe %2$s

en:  (opens in a new window)
sq_AL:  (hapet në dritare të re)

en: Renew Your License Now
sq_AL: Rinovoni Licencën Tuaj Tani

en: All
sq_AL: Krejt

en: Search:
sq_AL: Kërko:

en: No matching records found
sq_AL: S’u gjetën zëra me përputhje

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
sq_AL: Po shfaqet 0 deri në 0 nga 0 zërat

en: No data available in table
sq_AL: Pa të dhëna në tabelë

en: Show _MENU_ entries
sq_AL: Shfaq zëra _MENU_

en: : activate to sort column descending
sq_AL: : aktivizojeni për renditje sipas shtyllash në rend zbritës

en: : activate to sort column ascending
sq_AL: : aktivizojeni për renditje sipas shtyllash në rend rritës

en: Press "Cmd + C" to copy
sq_AL: Shtypni "Ctrl + C" që të kopjohet

en: System info copied
sq_AL: Të dhënat e sistemit u kopjuan

en: Copy to clipboard
sq_AL: Kopjoje në të papastër

en: An Unknown error occurred
sq_AL: Ndodhi një gabim i panjohur

en: English
sq_AL: Anglisht

[ctx: Names of required plugins for Community Tickets]
en: Event Tickets Plus and Community Events
sq_AL: Event Tickets Plus dhe Community Events

en: Filter Bar
sq_AL: Shtyllë Filtrash

en: organizer
sq_AL: organizator

en: venues
sq_AL: vende zhvillimi

en: venue
sq_AL: vend zhvillimi

en: APIs
sq_AL: API

en: Organizer Description
sq_AL: Përshkrim Organizatori

en: Venue Description
sq_AL: Përshkrim Vendi Zhvillimi

en: Event Excerpt
sq_AL: Copëz Veprimtarie

en: Click here
sq_AL: Klikoni këtu

en: Google Maps API key
sq_AL: Kyç API Google Maps

en: Google Maps API
sq_AL: API Google Maps

en: Download log
sq_AL: Shkarkoni regjistrin

en: Method
sq_AL: Metodë

en: Logging level
sq_AL: Nivel regjistrimi

en: %s must contain numbers, letters, dashes and undescores only
sq_AL: %s duhet të përmbajë vetëm numra, shkronja, vija ndarëse dhe nënvija

en: Full debug (all events)
sq_AL: Diagnostikim i plotë (krejt veprimtaritë)

en: Warnings and errors
sq_AL: Sinjalizime dhe gabime

en: Only errors
sq_AL: Vetëm gabime

en: Disabled
sq_AL: E çaktivizuar

en: Null logger (will log nothing)
sq_AL: Regjistrues nul (s’do të regjistrojë gjë)

en: Default (uses temporary files)
sq_AL: Parazgjedhje (përdor kartela të përkohshme)

[ctx: log engines]
en: None currently available
sq_AL: Hëpërhë asnjë i passhëm

[ctx: log selector]
en: None currently available
sq_AL: Hëpërhë asnjë i passhëm

en: Recent Template Changes
sq_AL: Ndryshime Gjedheje Së Fundi

en: No notable template changes detected.
sq_AL: S’u pikasën ndryshime me peshë gjedhjeje.

en: based on %s version
sq_AL: bazuar në versionin %s

en: No notable changes detected
sq_AL: S’u pikasën ndryshime me peshë

en:  (View Full %1$s Description Here: %2$s)
sq_AL:  (Shihni %1$s Këtu Përshkrimin: %2$s e plotë)

en: Edit Venue
sq_AL: Përpunoni Vend Zhvillimi

en: Next Day
sq_AL: Dita pasuese

en: Previous Day
sq_AL: Dita e mëparshme

en: There were no results found for %s.
sq_AL: S’pati përfundime për %s.

en: Check out the %savailable add-ons%s.
sq_AL: Hidhuni një sy %sshtesave të gatshme%s.

en: Without a defined location your event will not display a %sGoogle Rich Snippet%s on the search results.
sq_AL: Pa një vendndodhje të caktuar, veprimtaria juaj s’do të shfaqë një %sGoogle Rich Snippet%s te përfundimet e kërkimit.

en: post a thread
sq_AL: postoni një rrjedhë

en: open-source forum on WordPress.org
sq_AL: forum burimi të hapur në WordPress.org

en: premium support on our website
sq_AL: asistencë me pagesë në sajtin tonë

en: Events Tickets
sq_AL: Bileta Veprimtarish

en: Troubleshooting common problems
sq_AL: Diagnostikim i problemeve të rëndomta

en: Features overview
sq_AL: Përmbledhje veçorish

en: Settings overview
sq_AL: Përmbledhje rregullimesh

en: CSV Import Settings
sq_AL: Rregullime Importimi nga CSV

en: Clear
sq_AL: Pastroje

en: Add another %s
sq_AL: Shtoni një tjetër %s

en: Read more about our support policy
sq_AL: Lexoni më tepër rreth rregullave tona mbi asistencë

en: Test for a theme or plugin conflict
sq_AL: Provë për kundërshti teme ose shtojce

en: Check our Knowledgebase
sq_AL: Hidhini një sy Bazës sonë të Dijes

en: Getting More Help
sq_AL: Si të Merret Më Tepër Ndihmë

en: list of available functions
sq_AL: listë e funksioneve të gatshëm

en: Knowledgebase
sq_AL: Bazë Dijesh

en: Getting Support
sq_AL: Si Të Merret Ndihmë

en: Thanks for setting up a valid key. It will expire on %s
sq_AL: Faleminderit që caktuat një kyç të vlefshëm. Do të skadojë më %s

en: Visit the Add-on Page
sq_AL: Vizitoni Faqen e Shtesës

en: Plugin Inactive
sq_AL: Shtojcë Jo Aktive

en: Plugin Active
sq_AL: Shtojcë Aktive

en: Rating:
sq_AL: Vlerësim:

en: Active Users:
sq_AL: Përdorues Aktivë:

en: Install Plugin
sq_AL: Instaloje Shtojcën

en: Install %s
sq_AL: Instalo %s

en: Upgrade Plugin
sq_AL: Përditësoni Shtojcën

en: Activate Plugin
sq_AL: Aktivizoje Shtojcën

en: Activate %s
sq_AL: Aktivizoje %s

en: Facebook Events
sq_AL: Veprimtari Facebook

en: Eventbrite Tickets
sq_AL: Bileta Eventbrite

en:  and
sq_AL:  dhe

en: organizers
sq_AL: organizatorë

en: Cancel
sq_AL: Anuloje

en: %s must be a positive number or percent.
sq_AL: %s duhet të jetë një numër i plotë pozitiv ose përqindje.

en: %1$s or %2$s
sq_AL: %1$s ose %2$s

en: View All %s
sq_AL: Shihini Krejt %s

en: View As
sq_AL: Shiheni Si

en: Find out more
sq_AL: Shihni më tepër

en: Import complete!
sq_AL: Importim i plotë!

en: Import Type:
sq_AL: Lloj Importimi:

en: Draft
sq_AL: Skicë

en: Import Settings
sq_AL: Rregullime Importimesh

en: Find out more »
sq_AL: Shihni më tepër more »

en: Loading %s
sq_AL: Po ngarkohet %s

en: Tags:
sq_AL: Etiketa:

en: Category
sq_AL: Kategori

en: Tomorrow
sq_AL: Nesër

en: Yesterday
sq_AL: Dje

en: Origin:
sq_AL: Origjinë:

en: Details
sq_AL: Hollësi

en: Show:
sq_AL: Shfaq:

en: Title:
sq_AL: Titull:

en: Show Google Maps Link:
sq_AL: Shfaq Lidhje Google Maps:

en: Show Google Map:
sq_AL: Shfaq Google Map:

en: Postal Code:
sq_AL: Kod Postar:

en: Select a State:
sq_AL: Përzgjidhni një Shtet:

en: State or Province:
sq_AL: Shtet ose Provincë:

en: Country:
sq_AL: Vend:

en: City:
sq_AL: Qytet:

en: Show time zone
sq_AL: Shfaq zonë kohore

en: Network Settings
sq_AL: Rregullime Rrjeti

en: News and Tutorials
sq_AL: Lajme dhe Përkujdesore

en: Premium Add-Ons
sq_AL: Shtesa Me Pagesë

en: Requires:
sq_AL: Lyp:

en: Latest Version:
sq_AL: Version Më i Ri:

en: More...
sq_AL: Më…

en: You are up to date!
sq_AL: Jeni i përditësuar!

en: You need to upgrade!
sq_AL: Lypset ta përmirësoni!

en: Debug Bar Plugin
sq_AL: Shtojcë Shtylle Diagnostikimi

en: Debug mode
sq_AL: Mënyra diagnostikim

en: View Welcome Page
sq_AL: Shihni Faqee Mirseardhjeje

en: Miscellaneous Settings
sq_AL: Rregullime të Ndryshme

en: Enable comments on event pages.
sq_AL: Aktivizo komente në faqe veprimtarie.

en: Show comments
sq_AL: Shfaq komente

en: Number of events to show per page
sq_AL: Numër veprimtarish për t’u shfaqur për faqe

en: General Settings
sq_AL: Rregullime të Përgjithshme

en: Show The Events Calendar link
sq_AL: Shfaq lidhje për te The Events Calendar

en: See an example of the link
sq_AL: Shihni një shembull të lidhjes

en: We hope our plugin is helping you out.
sq_AL: Shpresojmë që shtojca jonë po ju vjen në ndihmë.

en: Check out the available add-ons
sq_AL: Hidhuni një sy shtesave të gatshme

en: Right here
sq_AL: Mu këtu

en: Where's my calendar?
sq_AL: Ku është kalendari im?

en: Finding your calendar.
sq_AL: Gjetje e kalendarit tuaj.

en: Finding & extending your calendar.
sq_AL: Gjetje e& zgjerim i kalendarit tuaj.

en: Advanced Template Settings
sq_AL: Rregullime të Mëtejshme Gjedhesh

en: Select the date format to use in datepickers
sq_AL: Përzgjidhni format datash për t’u përdorur në zgjedhës date

en: Datepicker Date Format
sq_AL: Format Datash për Zgjedhës Date

en: Month and year format
sq_AL: Format viti dhe muaji

en: Date without year
sq_AL: Datë pa vit

en: Date with year
sq_AL: Datë me vit

en: Date Format Settings
sq_AL: Rregullime Formati Datash

en: Default view
sq_AL: Pamje parazgjedhje

en: You must select at least one view.
sq_AL: Duhet të përzgjidhni të paktën një pamje.

en: Events template
sq_AL: Gjedhe veprimtarish

en: Display Settings
sq_AL: Rregullime Shfaqjeje

en: Default Page Template
sq_AL: Gjedhe Parazgjedhje Faqesh

en: Default Events Template
sq_AL: Gjedhe Parazgjedhje Veprimtarish

en: View
sq_AL: Shihni

en: Edit
sq_AL: Përpunoni

en: Address:
sq_AL: Adresë:

en: Website:
sq_AL: Sajt:

en: Phone:
sq_AL: Telefon:

en: Cost:
sq_AL: Kosto:

[ctx: Currency symbol position]
en: After cost
sq_AL: Para kostos

[ctx: Currency symbol position]
en: Before cost
sq_AL: Pas kostos

en: Currency Symbol:
sq_AL: Simbol Monedhe:

en: Location:
sq_AL: Vendndodhje:

en: YYYY-MM-DD
sq_AL: DD-MM-YYYY

en: Time &amp; Date
sq_AL: Kohë &amp; Datë

en: Release Notes
sq_AL: Shënime Versioni

en: FAQs, Documentation, Tutorials and Forums
sq_AL: FAQ, Dokumentim, Përkujdesore dhe Forume

en: Support Resources
sq_AL: Burime Asistence

en: Looking for More Features?
sq_AL: Po kërkoni për Më Tepër Veçori?

en: Getting Started
sq_AL: Si T’ia Fillohet

en: Newsletter Signup
sq_AL: Pajtim te Buletini

en: News For Events Users
sq_AL: Lajme Për Përdorues Veprimtarie

en: Filters
sq_AL: Filtra

en: Community Events
sq_AL: Veprimtari Bashkësie

en: Looking for Something Special?
sq_AL: Po shihni për Diçka Speciale?

en: Sign Up
sq_AL: Regjistrohuni

en: Rate It
sq_AL: Vlerërojeni

en: iCal Export
sq_AL: Eksportim iCal

en: Download .ics file
sq_AL: Shkarkoni kartelë .ics

en: Add to Google Calendar
sq_AL: Shtoje te Google Calendar

en: Wyoming
sq_AL: Uajoming

en: Wisconsin
sq_AL: Uiskonsin

en: West Virginia
sq_AL: Virxhinia Perëndimore

en: Washington
sq_AL: Uashington

en: Virginia
sq_AL: Virxhinia

en: Utah
sq_AL: Juta

en: Texas
sq_AL: Teksas

en: Tennessee
sq_AL: Tenesi

en: South Dakota
sq_AL: Dakota e Jugut

en: South Carolina
sq_AL: Karolina e Jugut

en: Rhode Island
sq_AL: Rod Ajlënd

en: Pennsylvania
sq_AL: Pensilvani

en: Ohio
sq_AL: Ohajo

en: North Dakota
sq_AL: Dakota e Veriut

en: North Carolina
sq_AL: Karolina e Veriut

en: New York
sq_AL: Nju Jork

en: New Mexico
sq_AL: Nju Meksiko

en: New Jersey
sq_AL: Nju Xhërsi

en: New Hampshire
sq_AL: Nju Hampshajër

en: Missouri
sq_AL: Misuri

en: Mississippi
sq_AL: Misisipi

en: Minnesota
sq_AL: Minesota

en: Michigan
sq_AL: Miçigan

en: Massachusetts
sq_AL: Masaçusets

en: Maryland
sq_AL: Meriland

en: Maine
sq_AL: Mein

en: Louisiana
sq_AL: Luiziana

en: Kentucky
sq_AL: Kentaki

en: Iowa
sq_AL: Ajova

en: Illinois
sq_AL: Ilinois

en: Hawaii
sq_AL: Havai

en: District of Columbia
sq_AL: Distrikti i Kolumbias

en: Delaware
sq_AL: Delëuër

en: Connecticut
sq_AL: Kënektikat

en: Colorado
sq_AL: Kolorado

en: California
sq_AL: Kaliforni

en: Arizona
sq_AL: Arizonë

en: Alaska
sq_AL: Alaskë

en: Zimbabwe
sq_AL: Zimbabve

en: Zambia
sq_AL: Zambi

en: Yemen
sq_AL: Jemen

en: Western Sahara
sq_AL: Saharaja Perëndimore

en: Wallis and Futuna Islands
sq_AL: Ishujt Wallis dhe Futuna

en: Virgin Islands (U.S.)
sq_AL: Ishujt e Virgjër (ShBA)

en: Virgin Islands (British)
sq_AL: Ishujt e Virgjër (Britanikë)

en: Viet Nam
sq_AL: Vietnam

en: Venezuela
sq_AL: Venezuelë

en: Uruguay
sq_AL: Uruguai

en: United States Minor Outlying Islands
sq_AL: Ishujt e Vegjël të Përtejmë të Shteteve të Bashkuara

en: United Kingdom
sq_AL: Mbretëria e Bashkuar

en: United Arab Emirates
sq_AL: Emiratet e Bashkuara Arabe

en: Ukraine
sq_AL: Ukrainë

en: Uganda
sq_AL: Ugandë

en: Turks and Caicos Islands
sq_AL: Ishujt Turks dhe Kaikos

en: Turkey
sq_AL: Turqi

en: Tunisia
sq_AL: Tunizi

en: Trinidad and Tobago
sq_AL: Trinidad dhe Tobago

en: Thailand
sq_AL: Tajlandë

en: Tanzania, United Republic of
sq_AL: Republika e Bashkuar e Tanzanisë

en: Tajikistan
sq_AL: Taxhikistan

en: Taiwan
sq_AL: Tajvan

en: Syrian Arab Republic
sq_AL: Republika Arabe e Sirisë

en: Switzerland
sq_AL: Zvicër

en: Sweden
sq_AL: Suedi

en: Swaziland
sq_AL: Svaziland

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
sq_AL: Ishujt Svalbard dhe Jan Mayen

en: Suriname
sq_AL: Surinam

en: Saint Pierre and Miquelon
sq_AL: Shën Pier dhe Mikëlon

en: Sri Lanka
sq_AL: Sri Lankë

en: Spain
sq_AL: Spanjë

en: South Georgia, South Sandwich Islands
sq_AL: Xhorxhia Jugore dhe Ishujt Jugorë Sanduiç

en: South Africa
sq_AL: Afrikë e Jugut

en: Somalia
sq_AL: Somali

en: Solomon Islands
sq_AL: Ishujt Solomon

en: Slovenia
sq_AL: Slloveni

en: Slovakia (Slovak Republic)
sq_AL: Sllovaki (Republika Sllovake)

en: Singapore
sq_AL: Singapor

en: Seychelles
sq_AL: Sejshelle

en: Serbia
sq_AL: Serbi

en: Saudi Arabia
sq_AL: Arabi Saudite

en: Saint Vincent and The Grenadines
sq_AL: Shën Vincent dhe Grenadinet

en: Saint Lucia
sq_AL: Santa Luçia

en: Saint Kitts and Nevis
sq_AL: Shën Kits dhe Nevis

en: Rwanda
sq_AL: Ruanda

en: Russian Federation
sq_AL: Federata Ruse

en: Romania
sq_AL: Rumani

en: Qatar
sq_AL: Katar

en: Puerto Rico
sq_AL: Porto Riko

en: Portugal
sq_AL: Portugali

en: Poland
sq_AL: Poloni

en: Pitcairn
sq_AL: Pitkern

en: Philippines
sq_AL: Filipine

en: Paraguay
sq_AL: Paraguai

en: Papua New Guinea
sq_AL: Papua Guineja e Re

en: Norway
sq_AL: Norvegji

en: Northern Mariana Islands
sq_AL: Ishujt Veriorë Mariana

en: Norfolk Island
sq_AL: Ishujt Norfolk

en: Nigeria
sq_AL: Nigeri

en: Nicaragua
sq_AL: Nikaragua

en: New Zealand
sq_AL: Zelanda e Re

en: New Caledonia
sq_AL: Kaledoni e Re

en: Netherlands
sq_AL: Vendet e Ulëta

en: Namibia
sq_AL: Namibi

en: Myanmar
sq_AL: Birmani

en: Mozambique
sq_AL: Mozambik

en: Morocco
sq_AL: Maroko

en: Montenegro
sq_AL: Mal i Zi

en: Mongolia
sq_AL: Mongoli

en: Monaco
sq_AL: Monako

en: Moldova, Republic of
sq_AL: Republika e Moldavisë

en: Micronesia, Federated States of
sq_AL: Shtetet e Federuara të Mikronezisë

en: Mexico
sq_AL: Meksikë

en: Mayotte
sq_AL: Majot

en: Mauritius
sq_AL: Mauricius

en: Mauritania
sq_AL: Mauritani

en: Martinique
sq_AL: Martinikë

en: Marshall Islands
sq_AL: Ishujt Marshall

en: Malta
sq_AL: Maltë

en: Maldives
sq_AL: Maldivit

en: Malaysia
sq_AL: Malajzi

en: Malawi
sq_AL: Malavi

en: Madagascar
sq_AL: Madagaskar

en: Macedonia
sq_AL: Maqedoni

en: Macau
sq_AL: Makau

en: Luxembourg
sq_AL: Luksemburg

en: Lithuania
sq_AL: Lituani

en: Liechtenstein
sq_AL: Lihtënshtajn

en: Libya
sq_AL: Libi

en: Liberia
sq_AL: Liberi

en: Lesotho
sq_AL: Lesoto

en: Lebanon
sq_AL: Liban

en: Latvia
sq_AL: Letoni

en: Lao People's Democratic Republic
sq_AL: Republika Popullore Demokratike e Laosit

en: Kyrgyzstan
sq_AL: Kirgistan

en: Kuwait
sq_AL: Kuvajt

en: Korea, Republic of
sq_AL: Republika e Koresë

en: Korea, Democratic People's Republic of
sq_AL: Republika Popullore Demokratike e Koresë

en: Kiribati
sq_AL: Qiribati

en: Kenya
sq_AL: Kenia

en: Kazakhstan
sq_AL: Kazakistan

en: Jordan
sq_AL: Jordani

en: Japan
sq_AL: Japoni

en: Jamaica
sq_AL: Xhamajkë

en: Italy
sq_AL: Itali

en: Israel
sq_AL: Izrael

en: Ireland
sq_AL: Irlandë

en: Iraq
sq_AL: Irak

en: Iran, Islamic Republic of
sq_AL: Republika Islamike e Iranit

en: Indonesia
sq_AL: Indonezi

en: India
sq_AL: Indi

en: Iceland
sq_AL: Islandë

en: Hungary
sq_AL: Hungari

en: Holy See (Vatican City State)
sq_AL: Selia e Shenjtë (Qytet-shteti i Vatikanit)

en: Heard and McDonald Islands
sq_AL: Ishujt Heard dhe McDonald

en: Guyana
sq_AL: Guajana

en: Guinea-Bissau
sq_AL: Guine Bisau

en: Guinea
sq_AL: Guine

en: Guatemala
sq_AL: Guatemalë

en: Guadeloupe
sq_AL: Guadalupë

en: Greenland
sq_AL: Groenlandë

en: Greece
sq_AL: Greqi

en: Gibraltar
sq_AL: Gjibraltar

en: Ghana
sq_AL: Ganë

en: Germany
sq_AL: Gjermani

en: Georgia
sq_AL: Gjeorgji

en: Gambia
sq_AL: Gambi

en: Gabon
sq_AL: Gjabon

en: French Southern Territories
sq_AL: Territoret Frënge Jugore

en: French Polynesia
sq_AL: Polinezia Frënge

en: French Guiana
sq_AL: Guajana Frënge

en: France
sq_AL: Francë

en: Finland
sq_AL: Finlandë

en: Fiji
sq_AL: Fixhi

en: Faroe Islands
sq_AL: Ishujt Faroe

en: Falkland Islands (Malvinas)
sq_AL: Ishujt Falkland (Malvinas)

en: Ethiopia
sq_AL: Etiopi

en: Estonia
sq_AL: Estoni

en: Eritrea
sq_AL: Eritre

en: Equatorial Guinea
sq_AL: Guineja Ekuatoriale

en: Egypt
sq_AL: Egjipt

en: Ecuador
sq_AL: Ekuator

en: East Timor
sq_AL: Timori Lindor

en: Dominican Republic
sq_AL: Republika Dominikanë

en: Dominica
sq_AL: Dominikë

en: Djibouti
sq_AL: Xhibuti

en: Denmark
sq_AL: Danimarkë

en: Czech Republic
sq_AL: Republika e Çekisë

en: Cyprus
sq_AL: Qipro

en: Cuba
sq_AL: Kubë

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
sq_AL: Kroaci

en: Costa Rica
sq_AL: Kosta Rika

en: Cook Islands
sq_AL: Ishujt Kuk

en: Congo, Democratic Republic of the
sq_AL: Kongo, Republika Demokratike

en: Congo
sq_AL: Kongo

en: Comoros
sq_AL: Komore

en: Colombia
sq_AL: Kolumbi

en: Cocos (Keeling) Islands
sq_AL: Ishujt Kokos (Keeling)

en: Christmas Island
sq_AL: Ishulli i Krishtlindjeve

en: China
sq_AL: Kinë

en: Chile
sq_AL: Kili

en: Chad
sq_AL: Çad

en: Central African Republic
sq_AL: Republika Qendrore e Afrikës

en: Cayman Islands
sq_AL: Ishujt Kajman

en: Cape Verde
sq_AL: Kap Verde

en: Canada
sq_AL: Kanada

en: Cameroon
sq_AL: Kamerun

en: Cambodia
sq_AL: Kamboxhi

en: Bulgaria
sq_AL: Bullgari

en: British Indian Ocean Territory
sq_AL: Territoret Britanike të Oqeanit Indian

en: Brazil
sq_AL: Brazili

en: Bouvet Island
sq_AL: Ishulli Bouvet

en: Botswana
sq_AL: Botsvana

en: Bosnia and Herzegovina
sq_AL: Bosnjë dhe Hercegovinë

en: Bolivia
sq_AL: Bolivi

en: Bhutan
sq_AL: Butan

en: Belgium
sq_AL: Belgjikë

en: Belarus
sq_AL: Bjellorusi

en: Bahrain
sq_AL: Bahrein

en: Azerbaijan
sq_AL: Azerbajxhan

en: Austria
sq_AL: Austri

en: Australia
sq_AL: Australi

en: Armenia
sq_AL: Armeni

en: Argentina
sq_AL: Argjentinë

en: Antigua and Barbuda
sq_AL: Antigua dhe Barbuda

en: Antarctica
sq_AL: Antarktidë

en: Anguilla
sq_AL: Anguila

en: Angola
sq_AL: Angolë

en: Andorra
sq_AL: Andorrë

en: American Samoa
sq_AL: Samoa Amerikane

en: Algeria
sq_AL: Algjeri

en: Albania
sq_AL: Shqipëria

en: Afghanistan
sq_AL: Afganistan

en: Select a Country:
sq_AL: Përzgjidhni një Vend:

en: %s must be a phone number.
sq_AL: %s duhet të jetë një numër telefoni.

en: %s must consist of 5 numbers.
sq_AL: %s duhet të përbëhet nga 5 numra.

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
sq_AL: %s duhet të përbëhet nga shkronja, hapësira, apostrofë dhe vija ndarëse.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
sq_AL: %s duhet të përbëhet vetëm nga shkronja, numra, vija ndarëse, apostrofë dhe hapësira.

en: %s must be a number between 0 and 21.
sq_AL: %s duhet të jetë një numër mes 0 dhe 21.

en: %s must be a number or percentage.
sq_AL: %s duhet të jetë një numër ose përqindje.

en: %s cannot be a duplicate
sq_AL: %s s’mund të jetë një përsëdytje

en: %s cannot be the same as %s.
sq_AL: %s s’mund të jetë njësoj me %s.

en: %s must be a valid absolute URL.
sq_AL: %s duhet të jetë një URL absolute e vlefshme.

en: %s must be a positive number.
sq_AL: %s duhet të jetë një numër i plotë pozitiv.

en: %s must contain numbers, letters and dots only
sq_AL: %s duhet të përmbajnë vetëm numra, shkronja dhe pika

en: %s must contain numbers and letters only
sq_AL: %s duhet të përmbajnë vetëm numra dhe shkronja

[ctx: non-existant function name passed for field validation]
en: with function name:
sq_AL: me emër funksioni:

en: Field ID:
sq_AL: ID Fushe:

en: Invalid or incomplete field passed
sq_AL: U dha fushë e pavlefshme ose e paplotë

en: Yes
sq_AL: Po

en: Tickets
sq_AL: Bileta

en: Delete
sq_AL: Fshije

en: There were no results found.
sq_AL: S’u gjetën përfundime.

en: Ongoing
sq_AL: Vazhdimisht

en: All Day
sq_AL: Tërë Ditën

en: Unknown or not set
sq_AL: I panjohur ose i pacaktuar

en: System Information
sq_AL: Të dhëna Mbi Sistemin

en: There are no fields setup for this tab yet.
sq_AL: Ende s’ka rregullim fushash për këtë skedë.

en: The request was sent insecurely.
sq_AL: Kërkesa u dërgua në rrugë të pasigurt.

en: You don't have permission to do that.
sq_AL: S’keni leje për ta bërë këtë.

en: Save Changes
sq_AL: Ruajini ndryshimet

en: %s Settings
sq_AL: Rregullime për %s

en: Events Settings
sq_AL: Rregullime Veprimtarish

en: Hmmm... something's wrong with this validator. Please contact %ssupport%s.
sq_AL: Hëm… diç është ters me këtë vleftësues. Ju lutemi, lidhuni me %ssupport%s.

en: Valid Key! Expires on %s
sq_AL: Kyç i Vlefshëm! Skadon më %s

en: unknown date
sq_AL: datë e panjohur

en: License key(s) updated.
sq_AL: Kyçi(at) tuaj të licencës u përditësuan.

en: License Key
sq_AL: Kyç Licence

en: Error
sq_AL: Gabim

en: Once Every 30 Mins
sq_AL: Çdo 30 minuta

en: Date
sq_AL: Datë

en: Search
sq_AL: Kërko

en: Day
sq_AL: Ditë

en: Month
sq_AL: Muaj

en: List
sq_AL: Listë

en: Calendar
sq_AL: Kalendar

en: Settings
sq_AL: Veçoritë

en: Add %s
sq_AL: Shto %s

en: View Calendar
sq_AL: Shihni Kalendar

en: Additional Functionality
sq_AL: Funksione Shtesë

en: News from Modern Tribe
sq_AL: Lajme nga Modern Tribe

en: View All Add-Ons
sq_AL: Shihini Krejt Shtesat

en: Support
sq_AL: Asistencë

en: Date out of range.
sq_AL: Datë jashtë intervali.

en: all
sq_AL: krejt

en: events
sq_AL: veprimtari

en: event
sq_AL: veprimtari

en: page
sq_AL: faqe

en: Network
sq_AL: Rrjet

en: Done
sq_AL: U bë

en: Today
sq_AL: Sot

en: Prev
sq_AL: E mëparshmja

en: Next
sq_AL: Pasuesja

note: translators: Publish box date format, see http://php.net/date
en: M j, Y @ G:i
sq_AL: j M, Y @ G:i

en: Custom field deleted.
sq_AL: Fusha vetjake u fshi.

en: Custom field updated.
sq_AL: Fusha vetjake u përditësua.

en: New %s Category Name
sq_AL: Emër i Ri Kategorie %s

en: Add New %s Category
sq_AL: Shtoni Kategori %s të Re

en: Update %s Category
sq_AL: Përditësoni Kategorinë %s

en: Edit %s Category
sq_AL: Përpunoni Kategorinë %s

en: Parent %s Category:
sq_AL: Kategoria Mëmë %s:

en: Parent %s Category
sq_AL: Kategoria Mëmë %s

en: All %s Categories
sq_AL: Tërë Kategoritë %s

en: Search %s Categories
sq_AL: Kërkoni te Kategoritë %s

en: %s Category
sq_AL: Kategoria %s

en: No %s found in Trash
sq_AL: S’u gjet %s te Hedhurinat

en: No %s found
sq_AL: S’u gjet %s

en: Search %s
sq_AL: Kërko për %s

en: View %s
sq_AL: Shihni %s

en: New %s
sq_AL: %s i ri

en: Add New %s
sq_AL: Shto %s të Re

en: Add New
sq_AL: Shtoni të Re

en: tag
sq_AL: etiketë

en: category
sq_AL: kategori

en: Licenses
sq_AL: Licenca

en: Help
sq_AL: Ndihmë

en: Display
sq_AL: Shfaqe

en: today
sq_AL: sot

en: day
sq_AL: ditë

en: upcoming
sq_AL: s’afërmi

en: list
sq_AL: listë

en: month
sq_AL: muaj

en: Event
sq_AL: Veprimtari

en: Events
sq_AL: Veprimtari

en: Organizer
sq_AL: Organizator

en: Organizers
sq_AL: Organizatorë

en: Venue
sq_AL: Vendi ku mbahet

en: Venues
sq_AL: Vende Ku Mbahen

en: Upcoming Events
sq_AL: Veprimtari Së Afërmi

en: Events List
sq_AL: Listë Veprimtarish

en: A widget that displays upcoming events.
sq_AL: Një <em>widget</em> që shfaq veprimtari s’afërmi.

en: Settings saved.
sq_AL: Opsionet u ruajtën.

en: Could not save %s.
sq_AL: %s s’u ruajt dot.

en: No importer defined for %s
sq_AL: S’ka të caktuar importues për %s

en: Organizer Phone
sq_AL: Telefon Organizatori

en: Organizer Website
sq_AL: Sajt Organizatori

en: Organizer Email
sq_AL: Email Organizatori

en: Organizer Name
sq_AL: Emër Organizatori

en: Venue Website
sq_AL: Sajt Vendi Ku Mbahet

en: Venue Phone
sq_AL: Telefon Vendi Ku Mbahet

en: Venue Zip
sq_AL: Kod Zip Vendi Ku Mbahet

en: Venue State/Province
sq_AL: Shtet / Provincë Vendi Ku Mbahet

en: Venue City
sq_AL: Qytet Vendi Ku Mbahet

en: Venue Address 2
sq_AL: Adresë 2 Vendi Ku Mbahet

en: Venue Address
sq_AL: Adresë Vendi Ku Mbahet

en: Venue Country
sq_AL: Shtet Vendi Ku Mbahet

en: Venue Name
sq_AL: Emër Vendi Ku Mbahet

en: Event Website
sq_AL: Sajt Veprimtarie

en: Event Tags
sq_AL: Etiketa Veprimtarie

en: Event Category
sq_AL: Kategori Veprimtarie

en: Event Currency Position
sq_AL: Pozicion Monedhe Veprimtarie

en: Event Currency Symbol
sq_AL: Simbol Monedhe Veprimtarie

en: Event Cost
sq_AL: Kosto Veprimtarie

en: Event Venue Name
sq_AL: Vend Zhvillimi

en: All Day Event
sq_AL: Veprimtari Për Tërë Ditën

en: Event End Time
sq_AL: Kohë Përfundimi Veprimtarie

en: Event End Date
sq_AL: Datë Përfundimi Veprimtarie

en: Event Start Time
sq_AL: Kohë Fillimi Veprimtarie

en: Event Start Date
sq_AL: Datë Fillimi Veprimtarie

en: Event Description
sq_AL: Përshkrim Veprimtarie

en: Event Name
sq_AL: Emër Veprimtarie

en: Do Not Import
sq_AL: Mos Importo

en: The following fields are required for a successful import:
sq_AL: Fushat vijuese janë të domosdoshme për një importim të suksesshëm:

en: General
sq_AL: Të përgjithshme

en: The file went away. Please try again.
sq_AL: Kartela u tret. Ju lutemi, riprovoni.

en: Import
sq_AL: Importo

en: No select options specified
sq_AL: S’janë dhënë mundësi përzgjedhjeje

en: No checkbox options specified
sq_AL: S’janë dhënë mundësi kutize

en: No radio options specified
sq_AL: S’janë dhënë mundësi për rrethore

en: Invalid field type specified
sq_AL: Është dhënë lloj i pavlefshëm fushe

en: This calendar is powered by The Events Calendar.
sq_AL: Ky kalendar bazohet në The Events Calendar.

en: Free
sq_AL: Falas

en: Event Add-Ons
sq_AL: Shtesa Veprimtarish

en: Merge Duplicates
sq_AL: Përzieji Përsëdytjet

en: Time:
sq_AL: Kohë:

en: Date:
sq_AL: Datë:

en: End:
sq_AL: Përfundim:

en: Start:
sq_AL: Fillim:

en: End Date
sq_AL: Datë Përfundimi

en: Start Date
sq_AL: Datë Fillimi

en: %s Categories
sq_AL: Kategori %s

en: %d%% complete
sq_AL: %d%% i plotësuar

en: Edit %s
sq_AL: Përpunojeni %s

en: Thanks for Updating The Events Calendar
sq_AL: Faleminderit për Përditësimin e The Events Calendar

en: Welcome to The Events Calendar
sq_AL: Mirë se vini te The Events Calendar

en: Return to WordPress Updates
sq_AL: Kthehuni te faqja Përditësime WordPress-i

en: Go to WordPress Updates page
sq_AL: Shkoni te faqja Përditësime WordPress-i

en: Return to Plugins page
sq_AL: Kthehuni te faqe Shtojcash

en: Go to plugins page
sq_AL: Shkoni te faqja e shtojcës

en: United States
sq_AL: Shtetet e Bashkuara të Amerikës

en: Unnamed Venue
sq_AL: Vend Zhvillimi i paemërtuar
